SEBO dla alergików

SEBO – Odkurzacze dla alergików z unikalnym systemem filtracji

Roztocza, sierść zwierząt czy pyłki roślin powszechnie występujące w naszych domach to jedne z najczęstszych czynników wywołujących alergie oraz zwiększających problemy astmatyczne. Właśnie z myślą o wszystkich cierpiących na tego typu dolegliwości, niemiecka marka SEBO wyposażyła swoje odkurzacze w innowacyjny system filtracji klasy S, rekomendowany przez British Allergy Foundation.

Odkurzacze SEBO to najnowocześniejsze, wielofunkcyjne urządzenia, które z pewnością znajdą zastosowanie w domu każdego alergika. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym czyszczą nie tylko podłogi, ale także powietrze. To jego zanieczyszczenie jest najczęstszym powodem reakcji alergicznych pojawiających się u coraz większej liczby ludzi. Wszystkie dostępne na polskim rynku odkurzacze SEBO, dzięki specjalnemu systemowi filtracji klasy S są doskonałymi produktami dla osób cierpiących na alergie. 3 stopniowy system filtracji.

Opracowany przez inżynierów SEBO, 3-stopniowy układ filtracji Anti Allergy Hospital Grade S-Class Filtration, to przełomowe rozwiązanie dla alergików i osób cierpiących na problemy astmatyczne. W wyniku doskonałej filtracji drobne cząstki pyłów są zatrzymywane wewnątrz urządzenia i nie wydostają się na zewnątrz. System działa w oparciu o 3-stopniowy system filtracji. Powietrze wraz z zanieczyszczeniami wpada do wielowarstwowego worka filtrującego (A), który skutecznie zatrzymuje bakterie, alergeny i inne potencjalnie niebezpieczne substancje. Następnie powietrze filtrowane jest w specjalnym filtrze silnika (B) usytuowanym pod workiem filtrującym. Jego zadaniem jest również ochrona silnika. Etap końcowy to elektrostatyczny filtr wylotowy (C), którego ogromna powierzchnia – 1648 cm2 – pozwala zatrzymać nawet najdrobniejsze cząstki tak, aby wydmuchiwane powietrze było czyste.

Bez wydmuchu powietrza i rozpylania kurzu

Szeroko dostępne do tej pory na rynku odkurzacze domowego użytku wydmuchują podczas pracy gorące nieprzyjemne powietrze. Jest ono zasysane z przodu odkurzacza, przechodzi przez worek i filtry do komory silnika, a następnie jest wyrzucane na zewnątrz z tyłu lub u góry odkurzacza. Niestety, wraz z nim najczęściej wyrzucane są również drobnocząsteczkowe zanieczyszczenia, takie jak kurz, roztocza, alergeny. System filtracji zastosowany w pionowym odkurzaczu FELIX osiąga nadzwyczajne efekty oczyszczania. Wydmuchiwane powietrze jest delikatnie rozpraszane przez innowacyjny, elektretowy filtr wylotowy, który jednocześnie spełnia rolę wymiennego, ozdobnego elementu odkurzacza. Składa się z dwóch warstw tkaniny: wewnętrznej – wykonanej z materiału elektretowego oraz zewnętrznej – będącej elementem dekoracyjnym odkurzacza. Filtr elektretowy działa wykorzystując podstawowe zasady elektrostatyki – naładowane elektrycznie włókna tkaniny przyciągają cząsteczki kurzu naładowane przeciwnym ładunkiem. Pozwala to na względnie otwartą strukturę tkaniny, co umożliwia przepuszczenie strumienia czystego powietrza przy jednoczesnym zatrzymaniu cząstek kurzu. Dzięki najwyższej klasie filtracji – nawet najdrobniejsze pyłki pozostają zamknięte wewnątrz odkurzacza, a wciągane powietrze rozchodzi się całą powierzchnią obudowy na zasadzie wyrównywania ciśnień.

Profesjonalne rozwiązania w Twoim domu

Filtry SEBO znakomicie oczyszczają powietrze w sposób, który nie jest osiągalny dla tradycyjnych odkurzaczy z filtrem HEPA czy wodnych. Co ważne, po zapełnieniu worka filtrującego można go szczelnie zamknąć kapslem, a konstrukcja odkurzaczy nie pozwala na użycie go bez właściwie włożonego worka filtrującego i filtru silnika. Dzięki takim rozwiązaniom oraz zastosowaniu w urządzeniach patentu wykorzystującego filtry klasy od H13 wzwyż (według normy PN-EN 779), odkurzacze SEBO posiadają standard najwyższej jakości odkurzaczy, potwierdzony rekomendacją British Allergy Foundation jako produkt doskonały dla osób cierpiących na alergie. Rekomendacja sprawia, że jako jedyne na świecie domowe odkurzacze SEBO mogą być stosowane nawet w sterylnym środowisku szpitali, podlegającemu najsurowszym normom w zakresie higieny.