SEBO i środowisko naturalne

PRZYJAZNE DLA ŚRODOWISKA NATURALNEGO

Produkty firmy SEBO zapewniają najwyższe możliwe standardy ochrony środowiska. Klienci dbający o środowisko naturalne mogą z czystym sumieniem korzystać z produktów firmy SEBO Stein & Co.
Gotowe urządzenia, materiały oraz komponenty są produkowane w Niemczech. Podczas produkcji odkurzaczy nie wykorzystuje się elementów sprowadzanych z Azji, jak to ma miejsce u konkurencji, co w znacznym stopniu zmniejsza emisję dwutlenku węgla w czasie transportu. Należy nadmienić, że każdy element odkurzacza nadaje się do recyklingu i produkcji nowych komponentów.
Fabryka mieszcząca się w Velbert w Niemczech jest całkowicie samowystarczalna w odniesieniu do energii elektrycznej. Nadwyżki odzyskiwanej energii są wykorzystywane przez lokalną sieć.
Zasoby wodne w fabryce pochodzące np. z wody deszczowej są poddawane filtracji i wykorzystywane w procesach produkcji oraz w toaletach, tym samym ogranicza się korzystanie z uzdatnionej wody pitnej. Siedziba firmy SEBO, jej biura oraz hale produkcyjne zostały zaprojektowana z myślą o maksymalnym wykorzystaniu światła dziennego unikając sztucznego oświetlenia. Umożliwia to zminimalizowanie wykorzystywania energii elektrycznej, z drugiej zaś strony tworzy dogodne warunki pracy.
SEBO Stein & Co. może pochwalić się wysoko wykwalifikowanymi pracownikami oraz kadrą zarządzającą, którzy są świadomi swojej odpowiedzialności oraz przynależności do rodzinnej firmy.
Zmniejszenie emisji dwutlenku węgla odbywa się nie tylko w momencie produkcji, ale także podczas przygotowywania urządzeń do transportu. Kartony wykorzystywane do pakowania odkurzaczy produkowane są z niebielonej tektury pochodzącej z odzysku makulatury biurowej. Nawet dostawy są starannie zaplanowane, aby zapewnić wypełnienie ciężarówek do maksymalnej pojemności i wykorzystać je jak najbardziej ekonomicznie
SEBO Stein & Co. jako producent urządzeń elektrycznych jest zgodny z dyrektywą w sprawie odpadów sprzętu elektrycznego i elektronicznego (WEEE). Dodatkowo dzięki przystąpieniu do programu zgodności Valpak, firma pomaga finansować rozwój zakładów recyklingu oraz punktów zajmujących się unieszkodliwianiem elektrycznych urządzeń gospodarstwa domowego.